Dua Lipa në Kosovë: Kush u kujdes për veshjet e saj në konferencë dhe festival?

By

Dua Lipa e ka tejkaluar veten me pamjet e saj të fundit, sërish.

Këngëtarja, aktualisht në turneun e saj Future Nostalgia, u kthye në Evropë për setin e saj në Sunny Hill Festival mbrëmë.

Para performancës së saj, Lipa doli në rrugët e Kosovës me një ansambël njëngjyrëshe. Pamja paraqiste një këmishë të madhe Bottega Veneta me butona me një model delikate me vija të zeza. Këmishën e kishte veshur si fustan, pa asgjë të dukshme poshtë. Për t’u përshtatur, ajo kombinoi butonat me çizme të bardha Bottega Veneta mbi gju.

Këngëtarja “Levitating” ka aksesuar me një çantë në ngjyrë kafe, gjithashtu nga shtëpia italiane e modës. Ajo e përfundoi look-un me një palë vathë floriri të trashë, si dhe disa unaza ari dhe diamanti. Grimin e saj e mbajti të thjeshtë me grim natyral dhe flokë të drejtë të ndarë në mes.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Natën, Lipa doli në skenë në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Për performancën e saj, ajo kishte veshur një set shkëlqyes të bërë me porosi nga Valentino. Pamja rozë e ndezur përfshinte një bluzë dhe një minifund të shkëlqyeshëm, të shoqëruar me doreza opere dhe çizme rozë të ndezur.

Më vonë në performancën e saj, ajo shkëputi minifundin nga seti, duke zbuluar një palë mikro mini pantallona të shkurtra poshtë.

Ajo postoi këtë pamje edhe në Instagram, dhe falënderoi drejtorin krijues të Valentino, Pierpaolo Piccioli për ansamblin e veçantë, duke ndarë foto të dizajnit si dhe performancën e saj. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm