Dua Lipa në filmin e ri “Barbie”?

By

Filmi i shumëpritur i Barbie do të shfaqet më në fund në kinema më 21 korrik 2023 dhe traileri i parë u shpërnda në faqen e re të filmit në Instagram të premten (16 dhjetor).

Dhe ndërsa dihet se Margot Robbie luan si kukullën ikonike bionde, dhe Ryan Gosling do të marrë rolin e të dashurit të saj të pashëm Ken, fansat me sy shqiponjë vunë re se Instagrami zyrtar për filmin po ndiqte 15 persona të përfshirë në film, duke përfshirë Dua Lipa.

Fansat me sy shqiponjë që vunë re filluan të spekulojnë se cila mund të jetë përfshirja e këngëtares “Levitating” në film, me teorinë më të njohur që ajo po kontribuon me një këngë në kolonën zanore të Barbie. Megjithatë, as Lipa dhe as filmi nuk konfirmuan ndonjë bashkëpunim.

Regjisorja Greta Gerwig bashkë-shkroi skenarin për filmin Warner Bros me Noah Baumbach. Përveç Robbie dhe Gosling, kasti i mbushur plot përfshin gjithashtu Will Ferrell, Issa Rae, Kate McKinnon, Simu Liu, Ncuti Gatwa dhe America Ferrera. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm