Dua Lipa merr kritikën më të ëmbël nga një fans 8 vjeçar

By

Dua Lipa sapo i dha një fansi të muzikës së saj një përvojë të paharrueshme.

Artistja la një fëmijë 8-vjeçar të quajtur Sam të ishte fansi i parë që dëgjoi këngën e saj të re “Don’t Start Now” e cila nuk është lansuar ende.

View this post on Instagram

🖤 DON’T START NOW 🖤 COMING SOON 🖤

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Momenti magjik u dokumentua në episodin e së enjtes në shfaqjen e mëngjesit të BBC Radio 1.

Pasi dëgjoi muzikën e re, Sam i dha këngëtares kritikën e tij të plotë.

“Epo, unë mendoj se është absolutisht e shkëlqyeshme!” tha ai. “Me të vërtetë më pëlqen shumë tempoja. Dhe unë mendoj, si, ishte absolutisht e shkëlqyeshme. Unë mendoj se ishte më mirë se Swan Song.”

Ylli i popit më pas falënderoi kritikun e ri për reagimet dhe ndershmërinë e tij.

Për shkak se kënga nuk u luajt për pjesën tjetër të dëgjuesve të emisionit, hosti Greg James i kërkoi Samit t’u këndonte pak nga teksti i këngës. Lipa e ndihmoi paksa; megjithatë, ajo ishte e impresionuar me aftësitë e tij.

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm