Dua Lipa ka një mesazh special për fansat e Livepool-it

By

Dua Lipa ka dërguar një mesazh të veçantë për tifozët e Liverpool përpara kthimit të saj në qytet.

Ylli i pop i top listave performoi në finalen e Ligës së Kampionëve në Kiev në 2018, dhe iu dha një pritje e ngrohtë nga mijëra tifozë të Liverpool-it të mbledhur në Stadiumin Olimpiyskiy.

Liverpool do të humbiste 3-1 të fundit ndaj Real Madridit, dhe në një intervistë me faqen zyrtare të klubit Dua Lipa zbuloi se sa e nderuar ndihej pas pritjes që mori.

24 vjecarja tha për Liverpoolfc.com: “Një nga pikat kryesore të natës ishte padyshim duke parë videon e të gjithë tifozëve të Liverpool që brohorisnin së bashku me ‘One Kiss’ më pas.

“Jam ndjerë shumë e nderuar. Unë kurrë nuk kisha luajtur një shfaqje të atij rangu më parë. Nuk mendoj se kam performuar në një shfaqje të tillë që atëherë!”

Dua Lipa performs ahead of the Champions League final in 2018

“Bëhem shume nervoze para se të performoj kudo, e lëre më finalen e Ligës së Kampionëve. Mbaj mend që qëndroja në anën e fushës me pëllëmbët e djersitura duke pritur të vrapoja dhe të futem në pozitë.”

“Unë isha aq e mbushur me adrenalinë, ajo mbaroi shumë shpejt dhe mbaj mend që po ikja nga fusha në fund me dy nga kërcimtarët e turneut tim.”

“Unë kam qenë shumë me fat që kam pasur mbështetjen e njerëzve që kthehen në shtëpi menjëherë në stadiumin në Kiev. Unë jam akoma e befasuar kur e shikoj përsëri duke parë të gjithë këta fansa duke kënduar këngën time!”

“Unë jam gjithmonë jashtëzakonisht mirënjohëse për mbështetjen. Më ngroh zemrën dhe unë jam shumë me fat. ”

Këngëtarja superstar do të nxjerrë albumin e saj të dytë ‘Future Nostalgia’ në prill para një turneu botëror i cili do ta sjellë atë në qytet më 29 maj.

 

Artikuj të ngjashëm