Dua Lipa heq nga lista e miqve Adriatik Kelmendin: Arsyeja do ju befasojë

By

Vetëm një ditë më parë, raporti mes Rita Orës dhe Dua Lipës zuri vend në mediat më prestigjioze britanike.

Ato, analizuan rivalitetin dhe arsyet që shkatërruan miqësinë mes vajzave nga i njejti vend, nga e njejta shkollë e me të njejtin rreth të miqve.

Kjo u bë shkas që gazetari Adriatik Kelmendi, autor i ‘Rubikon’ të hapë një sondazh për të matur preferencën e kosovarëve mes Ritës dhe Duas.

Me një diferëncë të theksueshme 59-41, nga 1,400 vota, ka fituar Rita dhe duket që kjo si ka pëlqyer aspak Duas.

Ajo e ka hequr gazetarin nga lista e njerëzve që ndjek në Tëitter, siç ka bërë të ditur vetë ky i fundit.

‘Në Kosovë e pëlqejnë më shumë Rita Orën se Dua Lipën!
Rezultati i anketës: 57% pëlqejnë më shumë Ritan, se sa Duan me 43%.
Por, ky votim juaji si duket nuk i pëlqeu Duas, e cila ma bëri unfolloë në Tëitter.
Tregojini që unë nuk kam faj – ju keni votu’ – deklaron Kelmendi në postimin e bërë.

Kush do thoshte? /Prive.al

Artikuj të ngjashëm