Dua Lipa fiton një çmim të ri, jep edhe detaje për albumin saj të ri

By

Ylli i popit Dua Lipa foli në qilimin e kuq të Silver Clef Awards të Nordoff Robins, ku fitoi çmimin “Femra më e mirë”.

“U bë kohë e gjatë, kështu që unë jam shumë e lumtur”, tha ajo për BBC. “Unë jam shumë nervoze, ndihem sikur po për herë të parë” – tha ajo sa i përket albumit të ri.

Ylli ka krijuar këngë me yjet si Pharrell Williams, Nile Rodgers, Diplo dhe këngëtarja suedeze pop Tove Lo.

Ajo tha se që nga publikimi i albumit të saj debutues në 2017, ajo kishte një ide më të qartë të asaj që ajo donte të thoshte me muzikën e saj.

Ylli është bërë gjithnjë e më i zëshëm në lidhje me të drejtat e LGBT dhe barazinë femërore, duke u ngritur zërin për fansat të cilët ishin larguar nga koncerti i saj në Shangai sepse kishin valëzuar flamujt e të drejtave të homoseksualëve dhe duke thirrur seksizëm institucional në çmimet Grammy.

“Jam shumë në kontakt me kë jam,” tha 23 vjeçarja. “Tani kam një ide shumë të qartë për atë që po bëj dhe çfarë dua të them. Gjërat për të cilat nuk kam frikë”.

Ajo tha se albumi i ri do të jetë pjesë e një bisede të vazhdueshme me fansat dhe dëgjuesit e mi.

“Me muzikën, është edhe çështja që ata të kenë një hapësirë ​​të sigurt, një vend ku ata mund të vijnë dhe të dëgjojnë muzikën dhe të rrinë. Kjo është ajo që me të vërtetë është e rëndësishme”.

Artikuj të ngjashëm