Dua Lipa doli fituese në MTV EMA: Vesa Luma ka dy fjalë për të!

By

Këngëtarja kosovare Vesa Luma, kë përjetuar krenari të papërshkrueshme pasi Dua Lipa, këngëtarja me famë botërore me prejardhje nga Prishtina, triumfoi në njërën prej kategorive të rëndësishme të MTV EMA 2017.

Dua gjatë mbrëmjes së djeshme, mori çmimin “Best New Artist” në MTV Europe Music Awards, duke mundur emra si Julia Michaels, Khalid, Kyle dhe Rag‘n’Bone Man.

“S’mundem ta përshkruaj se sa krenare jam për ty. Epo, zëri yt, talenti, puna e madhe, origjinaliteti yt, po shpaguhen”, ka shkruar Vesa për Duan. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm