Dua Lipa dhuroi një spektakël dhe rrëmbeu një çmim në “American Music Awards 2020”

By

Dua Lipa dhuroi një spektakël të vërtetë në eventin e ndarjes së çmimeve në “American Music Awards 2020”.

Ajo performoi këngën e saj “Levitating” nga albumi i fundit “Future Nostalgia”. Gjatë performancës ajo ngritët duke pluskuar në ajër, duke mahnitur të gjithë shikuesit e eventit.

Watch Dua Lipa Perform “Levitating” (and Levitate) at AMAs 2020

Për më tepër ajo ishte e nominuar për dy çmime gjatë mbrëmjes.

Artistja arriti të rrëmbejë çmimin “Best pop song” për këngën “Don’t Start Now”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm