Dua Lipa dhe Rihanna po rikthejnë këtë trend të viteve ‘90

By

Ngjitëset e flokëve janë rikthyer (përsëri), dhe këtë herë ato janë vendosur të jenë më të mëdha se kurrë.

Trendi i harruar i Y2K filloi të ngrihej në vitet nëntëdhjetë, por dështoi para se të bëhej vërtet i madh. Por, nga pamja e gjërave, industria e muzikës po punon shumë për të rikthyer këtë tendencë në një mënyrë të madhe.

Rihanna debutoi me flokët e stampuara kuqezi në një seri fotosh të postuara në llogarinë e saj në Instagram më 17 janar, për të vënë në pah koleksionin e saj të të brendshmeve Savage X Fenty Dita e Shën Valentinit.

View this post on Instagram

A post shared by badgalriri (@badgalriri)

Rihanna nuk është e vetmja muzikante që është në bord me ngjitëset e flokëve, megjithatë. Dua Lipa ndau një foto të saj më 7 janar, duke treguar flokët e saj bjonde platin të stampuar me një dizajn zemre të kuqe dhe jeshile.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm