Dua Lipa dhe Katy Perry kritikohen nga këngëtarja indiane

By

Sona Mohapatra hyri në Instagram për të kritikuar Katy Perry dhe Dua Lipa që nuk u takuan me asnjë këngëtar dhe krijues të muzikës indiane gjatë vizitës së tyre.

Ajo shkroi, “E dashur @katyperry & @dualipa, A nuk do ju pëlqente të rrinit, të flisnit për muzikë dhe të mësoni pak më shumë për traditat tona të lavdishme muzikore me yje të rokut dhe krijuesit e muzikës së Indisë?”

View this post on Instagram

Dear @katyperry & @dualipa , Would you not have liked to hang out, speak music & learn a bit more about our glorious musical traditions with the real Rockstars & Music Makers of India? Maybe you’d like to attend this centuries old celebration I’m playing for? (Drop me a message) This is one of Asia’s biggest turnout & oldest celebration. Cuttack Balijatra 17th November, Sunday will be EPIC #SonaLive ———————————————- Bali Jatra literally means ‘A Voyage to Bali.’ This festival is held in Odisha in the city of Cuttack since 3 B.C to mark the day when ancient mariners would set sail to distant lands of Bali, as well as Java, Sumatra, Borneo (all in Indonesia), & Sri Lanka (formerly Ceylon) for trade and cultural expansion. Kalinga (Odisha ) was one of the first sea faring kingdoms of Asia. To commemorate this, the festival is celebrated every year from the day of Kartika Purnima (full moon day of the month of Kartika). It is one of Asia’s biggest congregation for trade & culture but little covered in media

A post shared by ShutUpSona (@sonamohapatra) on

Në postimin e saj, Sona pyeti të dy këngëtarët pse nuk takuan ndonjë këngëtar dhe producent indian, meqenëse ishin në Indi për koncertin e tyre.

Sona madje i ftoi ata të dy të merrnin pjesë në festimin e vjetër shekullor të Bali Jatra, për të cilin po luan në Odisha. Ajo më tej shkroi, “Kjo është një nga festimet të vjetra të Azisë.”

Katy Perry dhe Dua Lipa ishin në Indi për Festivalin Muzikor OnePlus i cili u mbajt më 16 nëntor në Mumbai në stadiumin DY Patil.

Para koncertit të tyre, të dy këngëtarët kishin kaluar kohë me të famshmit e Bollywood. Karan Johar madje bëri një ndejë për të mirëpritur për Katy Perry në rezidencën e tij. Në këtë aktivitet morën pjesë emrat më të mëdhenj në Bollyëood, përfshirë Malaika Arora, Alia Bhatt, Arjun Kapoor, Ananya Panday, Aishëarya Rai Bachchan ndër të tjera.

Sa për Dua Lipa, ajo u takua me Shah Rukh Khan përpara koncertit të saj. Shah Rukh madje hyri në mediat sociale për të postuar fotografi të takimeve dhe madje shkroi një postim ku lavdëronte krijuesen e hitit ‘New Rules’.

Burimi: India Today

Artikuj të ngjashëm