Dua Lipa dhe Elton John kryesojnë listën e këngëve në Mbretërinë e Bashkuar

By

Elton John ka kryesuar top listën e këngëve në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë në 16 vjet me bashkëpunimin e tij me Dua Lipa.

Kënga e tyre “Cold Heart” mori vendin e parë pasi kaloi tre javë rresht në numrin dy në renditjen e Kompanive zyrtare të listave.

Kënga ka regjistruar 64,000 shitje të tabelës dhe 5.9 milionë transmetime.

Suksesi i Sir Elton dhe Dua Lipa i jep fund mbretërimit katërjavor të Ed Sheeran në krye të tabelës me Shivers, i cili ka rënë në vendin e dytë.

Në fillim të kësaj jave Sheeran u kishte kërkuar fansave të tij që të ndihmonin Sir Elton ta mundte atë në numrin një.

Dua në rrjetin social Instagram, është shprehur mjaft e lumtur për këtë sukses. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm