Dua e bëri atë që nuk ka mundur të bëj asnjë këngëtar tjetër shqiptar

By

‘New Rules’ është kënga më e sukseshme që ka kënduar një shqiptare.

Përpos që ka regjistruar mbi 745 milionë klikime, ka marrë pjesë në programet më të shikuara në botë.

Suksesi i kësaj kënge është parë edhe tek top listat më të rëndësishme.

I fundit sukses i Dua Lipës është në Billboard Hot 100, ku ‘New Rules’ radhitet e 15-ta.

Ky është projekti i parë nga artistë shqiptarë që klasifikohet kaq lartë.

Në të njëjtën listë, përkatësisht në vendin e tretë ishte dhe Rita Ora para disa vite por si e ftuar në projektin ‘Black Widow’ të Iggy Azalea./Prive.al

Artikuj të ngjashëm