Doja Cat ndan lajmin e hidhur me fansat e saj

By

Doja Cat njoftoi të premten se do t’i nënshtrohet thikës për një operacion “rutinë” të bajameve, duke ndikuar në disa shfaqje të ardhshme.

“Ckemi djema. Doja që ju ta dëgjonit fillimisht nga unë”, filloi këngëtarja e “Woman” në një deklaratë të postuar në Twitter dhe Instagram.

“Fatkeqësisht më duhet të bëj një operacion në bajamet e mia sa më shpejt. Kirurgjia është rutinë, por rikuperimi do të zgjasë pak për shkak të ënjtjes,” vazhdoi ajo: “Kjo do të thotë që duhet të anuloj festivalin tim këtë verë si dhe turneun e The Weeknd.

“Ndihem e tmerrshme për këtë, por mezi pres që kjo të shërohet dhe t’i rikthehem të bërit muzikë dhe të krijojë një përvojë për të gjithë ju,” përfundoi ajo.

Këngëtarja vazhdoi të zbulonte se kishte qenë në një kurs antibiotikësh për një infeksion të fytit përpara Billboard Music Awards 2022, – megjithatë rrëfeu se “harroi që po i merrja ato dhe më pas piva verë gjatë gjithë ditës dhe më pas fillova të kem një rritje të keqe në bajamet, kështu që ata duhej ta bënin operacionin sot.”

Pasi fitoi katër çmime Billboard atë natë, është më se e kuptueshme pse Doja ishte në një humor festiv. Prapëseprapë, këngëtarja që atëherë e ka kuptuar se disa kompromise ia vlen të bëhen për hir të shëndetit të saj.

Artikuj të ngjashëm