Divat e muzikës pop që u dashuruan në djem më të rinj (FOTO)

By

51 vjeçarja Celine Dion ka shijuar ‘momente të nxehta’ duke e lejuar që dashuria për 34 vjeçarin Pepe Munoz të ndikojë edhe në karrierën e saj.

Derisa lidhja e Dion me Munoz mund të mos jetë shumë romantike, ajo është larg të qenit diva e parë e muzikës pop që i është ‘dorëzuar’ një djaloshi më të ri në moshë.

Alexandre Vauthier : Front Row - Paris Fashion Week - Haute Couture Spring Summer 2019

Cheryl Tweedy e ka takuar për herë të parë Liam Payne kur ai ka marrë pjesë në audicionet e “X Factor” në Britani kur kishte vetëm 14 vjet dhe Tëeedy ishte anëtare e jurisë.

Shtatë vjet më vonë, të dy –që kanë 11 vjet diferencë – nisën një lidhje dashurie. Derisa 25 vjeçari Payne dhe 36 vjeçarja Tweedy nuk janë më bashkë, ata kanë djalin Bear.

The BRIT Awards 2018 - VIP ArrivalsThe BRIT Awards 2018 - VIP ArrivalsThe BRIT Awards 2018 - VIP Arrivals

I dashuri i Shakirës, Gerard Pique, është 10 vjet më i ri se këngëtarja e njohur e muzikës pop. Ajo është 42, ndërsa ai 32.

Në vitin 2011, Paula Abdul ishte në lidhje me Jeff Bratton, që është 16 vjet më i ri se ajo.

LA Pride 2019

Jennifer Lopez dhe Casper Smart kishin 18 vjet diferencë në moshë kur ata ishin në lidhje dashurie në vitin 2006.

2016 InStyle And Warner Bros. 73rd Annual Golden Globe Awards Post-Party

Ajo ishte në lidhje dashurie edhe me Drake në vitin 2016. Edhe reperi është 18 vjet më i ri se ikona e muzikës pop.

000da2d8-500

Tani 50 vjeçare, Jennifer Lopez është gjashtë vjet më e vjetër se i fejuari i saj, 44 vjeçari Alex Rodriguez.

Britney Spears është 12 vjet më e vjetër se i dashuri i saj aktual, 25 vjeçari Sam Asghari.

Mariah Carey është 49 vjeçare që e bën atë 13 vjet më të vjetër se Bryan Tanaka.

Bashkëshorti i Tina Turner, Erwin Bach është 63 vjeçar , ndërja ajo është 79 vjeçare. Çifti kanë 16 vjet diferencë. Ata u takuan kur ajo ishte 46 vjeçare derisa ai 29 vjeçar.

 

Artikuj të ngjashëm