Ditëlindjet e të famshmëve kosovarë këtë muaj! Çfarë thotë horoskopi për ta? (FOTO)

By

Janë shigjetarë ngase kanë lindur në fillim të dhjetorit.

Ndoshta edhe ditëlindja juaj koinçidon me të ndonjërit prej tyre dhe ju keni të përbashkëta në personalitet me ta, ngase ju lidh e njëjta shenjë e horoskopit dhe të njëjtat planete interferojnë në jetën tuaj.

Dhjetori përveç ditëlindjeve tuaja që do mbushen me gëzim, sjellë edhe festat e fundvitit Krishtlindjet e Vitin e Ri, që mbushin shtëpitë tona me ngrohtësi.

Prive sjellë një përmbledhje të të famshmëve kosovarë që kanë ditëlindjen në dhjetor, e po ashtu disa nga karakteristikat e të lindurve në mes të datës 22 Nëntor dhe 21 Dhjetor, pra Shigjetarëve.

Sipas astrologes amerikane Susan Miller, të lindurit e këtyre datave janë persona që në karakter kanë kuriozitetin dhe aventurën, pëlqejnë udhëtimet dhe eksperiencat e reja, sepse sipas tyre këto i shtojnë kuptim jetës.

Vjollca Haxhiu – 2 Dhjetor

Image result for vjollca haxhiu

Adelina Ismaili – 14 Dhjetor

Image result for adelina ismaili

Labinot Tahiri – 18 dhjetor

Image result for labinot tahiri

Në ditëlindjet e dhjetorit hyjnë dhe Dhurata Dora, megjithatë, ajo nuk është një shigjetar por i përket shenjës së Bricjapit sepse ka ditëlindjen me 22 dhjetor. /Prive.al

Image result for dhurata dora

Artikuj të ngjashëm