Ditëlindja e Ajkës – nënë e bijë u veshën njësoj në festë

By

Dje, Ajka, vajza e Xhensila Myrtezajt dhe Bes Kallakut mbushi plot një vit jetë.

Ditëlindja e Ajkës – nënë e bijë u veshën njësoj në festKy ishte edhe momenti kur çifti vendosën që vogëlushen ta prezantojnë me ndjekësit e tyre, pasi që lansuan fotografi ku shihet fytyra e Ajkës dhe një video nga momentet e para të lindjes.

Çifti për vajzën e tyre të vetme, organizuan një festë të madhe. Fillimisht me një kënd të fotografive të dekoruar me balona e gjëra të tilla festash, në një ambient të hapur e më pas ndeja u zhvendos brenda.

Jashtë Xhensila po mbante veshur një fustan ngjyrë pjeshke, që i ekspozonte linjat e saja të mirëmbajtura e brenda, një fustan të kuq.

Ndërsa Ajka, medoemos duhej të vishej si e ëma – me ngjyra të njëjta…

 

Artikuj të ngjashëm