Dhurata më e shtrenjtë që Beyonce i ka dhuruar burrit të saj kushtoi 40 milionë dollarë

By

Jay-Z dhe Beyonce janë një nga çiftet më ikonë të kohës sonë. Ata janë të dy të suksesshëm në karrierë dhe njihen si dy nga artistët më të mirë të hip hopit dhe të dy kanë disa albume me platin, hite të panumërta numër 1, dhe duket se çdo turne që ata bëjnë shitet brenda disa minutash.

Çifti janë bashkë për më shumë se një dekadë. Dhe si çdo çift, ata pëlqejnë të mbulojnë njëri-tjetrin me dhurata të ëmbla. Por për këtë çift, një kuti me çokollata dhe një duzinë trëndafilash thjesht nuk mjafton.

Jay-Z and Beyonce

Cila është dhurata më e shtrenjtë që Beyonce i ka dhënë ndonjëherë Jay-Z?

Në vitin 2012, në ditën e parë të babit për Jay-Z, Beyonce i bleu atij një avion privat për të festuar. Ndërsa shumica e baballarëve marrin një vegël një gotë kafeje, Beyonce mendoi se ishte një ide më e mirë për t’i dhënë burrit të saj një pjesë të tij personale të parajsës në qiell.

Sipas The Travel, avioni privat është një Bombardier Challenger 850 dhe është avioni me madhësi më të madhe që bën kompania. Siç mund ta imagjinoni, avionët privatë nuk janë të lirë, dhe sigurisht që nuk do të ishte. Raportohet se ka kushtuar rreth 40 milion dollarë. Duket sikur Beyonce me të vërtetë di se si të bëjë dhurata të veçanta.

Ky avion luksoz ka një dhomë gjumi të madhe, dy banjë dhe është në gjendje të akomodojë deri në shtatë persona. Ekziston gjithashtu një kuzhinë e plotë në bord, si dhe mjaft hapësirë për Beyonce dhe tre fëmijët si dhe anëtarët e stafit.

 

Artikuj të ngjashëm