Dhurata Lipovica sjell model të ri të veshjeve tradicionale

By

Ka vite prej kur edhe është martuar dhe si rrjedhojë epiteti i një nuseje të re në familje nuk është se qëndron si dikur por kjo nuk e ka penguar aspak Dhurata Lipovicën që të vazhdojë të ruajë traditat shqiptare.

Siç edhe e do rendi, nëpër dasma e ahengje tjera familjare, edhe modelja e njohur vishet në mënyrë tradicionale megjithëse duke gërshetuar vazhdimisht edhe modernen.

Një variant të tillë, Dhurata e ka zbuluar së fundmi në rrjetin social Instagram ku ka postuar një foto në të cilën shihet brenda kondiktave të tradicionales por në një version të paparë më herët të ‘dimive’, nëse mund të quhen të tilla.

Ky model është pëlqyer nga ndjekësit në rrjete sociale që mes tjerash nuk kanë kursyer komplimentet edhe për bukuroshen që vazhdon të shkëlqejë me imazhin që reflekton. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm