Del autopsia e aktores që u mbyt në liqen

By

Sipas autopsisë, shkaku i vdekjes i aktores Naya Riviera është mbytja në ujë. Po ashtu është konfirmuar që vdekja e saj kishte qenë një aksident. Në trupin  e saj nuk janë gjetur plagë traumatike apo sëmundje, sipas autopsisë, raporton CNN.

Riviera, 33, është zhdukur javën e kaluar nga liqeni Piru në kontenë e Southern California’s Ventura.

Ajo shkoi në liqen në mbrëmje ku e mori një barkë me qira, së bashku me të birin 4 vjeçar. Djali i saj u gjet në gjumë i vetëm, në anijen që kishin marrë me qira.

Trupi i saj u gjet saktësisht shtatë vjet pasi bashkë-ylli i Rivera Glee, Cory Monteith, u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Vancouver me një dozë të tepërt të heroinës dhe alkoolit.

“Gjetjet e autopsisë janë në përputhje me një mbytje dhe gjendja e trupit është në përputhje me kohën kur ajo ishte zhytur.

“Në autopsi nuk u identifikuan lëndime traumatike ose procese sëmundjesh.

“Nuk ka asnjë indikacion nga hetimi apo ekzaminimi që droga ose alkooli luajtën një rol në vdekjen e saj, por ekzemplarët do të paraqiten për testimin e toksikologjisë”, thuhet në deklaratë.

Artikuj të ngjashëm