Dëgjojeni rrëfimin e Anita Haradinajt që përloti publikun në Tiranë!

By

Ajo është njëra ndër moderatoret më të famshme të këtij vendi, duke qenë fytyra kryesore e lajmeve qendrore në Radio Televizionin e Kosovës.

Anita Haradinaj, është një personazh, që shpesh ka paraqitur pozitën e gruas së fortë shqiptare.

Duke qenë gruaja e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rmush Haradinajt, Anita ka pasur shumë peripeci në jetë, marrë parasysh faktin se bashkëshorti i saj qe arrestuar disa herë e gjykuar nga për vjet të tëra nga gjykatat ndërkombëtare të drejtësisë.

Samiti Botëror i Grave që u mbajt në Tiranë, u dëgjua nga gratë e 170 shteteve pjesëmarrëse.

Ajo aty dha një fjalim që i emocionoi të gjithë dhe që u prit me ovacione nga publiku.

Për emisionin Prive, ajo ka dhënë një intervistë, ku shpjegon arsyet e pjesëmarrjes në këtë Samit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm