Debati për kopertinën e Dafinës: Është dele apo dhi?

By

Para pak ditësh, Dafina na zbuloi edhe kopertinën zyrtare të albumit të saj të ri “Dafinë moj”.

Ndonëse akoma nuk ka një datë zyrtare të publikimit, këngëtarja zbuloi se kujt i dedikohet.

Në kopertinë shkruhet, “Dedikuar një gruaje shumë speciale, Melihate Zeqiri”, që është nëna e saj.

View this post on Instagram

A post shared by DAFINA ZEQIRI (@dafina.zeqiri)

Por, ndjekësit kanë ‘rënë në hall’ me kafshët që ajo ka në fotografinë e kopertinës. Disa nga ata thonë që janë dele e disa të tjerë që janë dhi.

Këngëtarja publikoi një postim që tregon një diskutim me një nga ndjekësit e saj.

Njëri nga ata komenton: “Mendoj se është dele jo dhi”.

Dafina Zeqiri mori kohën e saj për t’iu përgjigjur duke thënë, “Jo dashuri, e di diferencën dhe kuptimin e kopertinës sime. Gjithashtu njerëzit që u përfshinë u kujdesën për këtë. Mund të duket si qengj por është dhi.

Pas sqarimit, Dafina pati edhe një kërkesë tjetër duke shkruar, “A mund t’i japim fund debatit dele/dhi?” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm