Dafina u qesh në fytyrë serbëve që nuk pranojnë pavarësinë e Kosovës

By

Disa postime të fundit ka yje botërore si Rita Ora dhe Dua Lipa, që promovojnë pavarësinë e shtetit të Kosovës, ka nxitur reagime të forta dhe urryese ndër përdorues serb të rrjeteve sociale.

Këtij promovimi i janë bashkuare dh artistë shqiptarë, që kërkojnë nga gjiganti Apple të vendosë kufijtë e Kosovës në hartë.

Ndër ta edhe Dafina Zeqiri e cila ka bërë apel për “Apple” në të gjitha mediat e saj sociale.

E së fundmi ajo ka publikuar një video që duket të jetë përgatitur nga fansat me lokacion, Prishtinë, Kosovë, Shqipëri. Ajo ia plas të qeshurës sa herë që një serb refuzon të njohë pavarësinë e Kosovës.

“Plasuni.. ju shkijet se shqipen e dini ju ma mir se na lol kshtu qe shqip po ju shkruj as serbisht e as anglisht.. popullin tem e mbeshtes deri ne vdekje pa urrejttje ndaj dikujt tjeter! E ju qe vini knej edhe tregoni qe KURGJO SKA NDRYSHU! Osht tjeter muhabet! Toka osht e jona dhe kena me vdek per ket tok! Ee more vllazni & motra, qe tani shkoni udhtoni nepet serbia edhe bleni produktet e tyre kur hala sot 99% prej tyre edhe rinia e tyre jon ngjendje me na vrra!”, shkruan ajo.

Më poshtë postimi i plotë. /Prive.al

View this post on Instagram

🇦🇱🇽🇰

A post shared by Dafina Zeqiri (@dafina.zeqiri) on

 

Artikuj të ngjashëm