Dafina Rexhepi ndahet nga i dashuri pas shumë vitesh

By

Në vitin 2012 dëpërtoi fuqishëm në tregun muzikor shqiptar me hite si ‘Ti mi thej kufijtë’ dhe ‘Delicious’ që vazhdojnë të dëgjohen edhe sot.

Por, befasishëm, këngëtarja Dafina Rexhepi u ‘zhduk’ nga skena muzikore për rreth katër vite.

Ndryshe prej shumë emrave që ‘zhduken’ shkaku që s’mund të ‘godasin’ me një hit, largimi i Dafinës nga bota e shoubizit shqiptar u bë vetëm me vendim të saj.

E për të folur mbi këtë pjesë dhe rikthimin, këngëtarja ishte e ftuar në emisionin Prive në një material me Maki Bajramin.

Ajo mes tjerash shpalosi detaje edhe mbi statusin personal, duke konfirmuar ndarjen nga i dashuri i saj i cili madje ishte përfolur si shkak i largimit nga muzika.

Se çka thotë për pauzimin katër vjeçar dhe personalen e saj, mund ta kuptoni përmes videos së mëposhtme.

Artikuj të ngjashëm