Cristiano Ronaldo thyen rekord në Instagram!

By

Sulmuesi i Portugalisë, Cristiano Ronaldo së fundmi u bë personi i parë që arriti në 300 milionë ndjekës në platformën e mediave sociale Instagram.

Ylli i Juventusit ishte gjithashtu personi i parë që arriti 200 milionë ndjekës në të njëjtën platformë.

Ssë fundmi, kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, bëri histori në  Kampionatin Evropian pasi ai u bë shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në turneun veror pas golave të tij rekord shkatërrues të 10 dhe 11 në finalen e ndeshjes Euro 2020 kundër Hungarisë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm