Coachella zbulon dy artistë që zëvendësojnë reperin Kanye West

By

Kanye West u largua papritur nga festivali i famshëm i muzikës Coachella 2022, në fillim të kësaj jave, dhe tani zëvendësuesit e tij janë zbuluar.

Për ata që nuk e dinë, Kanye supozohej të ishte titullar në Coachella, festival që do të fillojë fundjavën e ardhshme.

Harry Styles dhe Billie Eilish janë ende në krye të listës.

Coachella 2022 do të zhvillohet më 15-17 prill dhe 22-24 prill.

Ndërkaq, tani u bë e ditur se dy artistë të tjerë do të performojnë në Coachella, duke e zëvendësuar Kanye Westin, e ata janë The Weeknd dhe Swedish House Mafia.

Artikuj të ngjashëm