Çka thotë Remzie Osmani për nuset ?!

By

Është pa dyshim një ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Pos talentit si këngëtare, Remzie Osmani çmohet dhe pëlqehet nga publiku edhe për virtytet e saj të larta njerëzore.

Këto atribute e shndërrojnë në një figurë tejet të dashur që kur kombinohet me aftësitë në këndim e hitet e shumta bëjnë që të njeh vetëm suksese.

Në çdo mbrëmje muzikore e gazmend familjar ajo arrin ta ‘kallë’ atmosferën duke i bërë të pranishmit të ndihen siç është më si miri.

Në një prej gazmendeve familjare ku Remzia ka marrë pjesë ajo është shfaqur shumë e afërt me nusen, për të cilën ishte organizuar edhe kënagjeqi.

Në disa prej imazheve të postuara si përshkrim ajo ka shkruar: ‘Mashallah nuse, mashallah’.

Të shumtë kanë qenë komentuesit që ‘Mashallah’ kanë thënë edhe për vetë Remzien që me gjithë vitet që kalojnë, mahnit me dukjen e saj.

Se Remzia do jetë një vjehërr tejet e dashur dhe aspak ‘problematike’ kjo tashmë nuk ka as edhe një dilemë të vetme. /PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm