Çka thotë Ganimete Musliu për fjalët e të tjerëve ndaj saj ?!

By

Është një ndër deputetet më aktive të Kuvendit të Kosovës.

E shohim shpeshherë teksa ngret zërin në legjislaturë por e përfolur dhe e komentuar është shumë edhe për veprime të ndryshme teksa shpesh bëhet edhe ‘virale’ në internet.

Mjafton një postim i saj ku përqesh mentalitetin e stereotipeve regjionale që ajo të shndërrohet në lajm.

Por sa e çan kokën Ganimete Musliu për talljet që i bëjnë një shtresë e caktuar e shoqërisë ?!

Si e ftuar në Prive ku ajo shpalosi një ditë të saj në tërësi, Ganja u shpreh: ‘Fatmirësisht, paragjykimet si vështirësi i kam tejkaluar pasiqë kam kuptuar që të qenurit fytyrë publike i ka dy anët e medaljes, ka disa që të shajnë e të tjerë që të duan e të duatrokasin’. /PRIVE.AL

Artikuj të ngjashëm