Çka i ndodhi Beyonce’s për herë të parë?

By

Beyonce ka bërë historinë e modës si gruaja e parë me ngjyrë që veshi Tiffany Diamond, me 128.54 karat. Performuesja fituese e Grammys, ka veshur bizhuterinë që përmban një nga diamantet më të mëdha të verdhë në botë, pasi ajo dhe burri i saj, reperi Jay-Z, u bënë fytyrat e fushatës së re të Tiffany & Co “Për dashurinë”.

“Dashuria është diamanti që stolitë dhe arti e dekorojnë,” thanë çifti në një deklaratë për shtyp të hënën.

Xhirimi i Beyoncé dhe Jay-Z paraqet herën e parë që diamanti është shfaqur në një fushatë reklamuese.

“Beyoncé dhe Jay-Z janë mishërimi i historisë së dashurisë moderne. Si një markë që ka qëndruar gjithmonë për dashurinë, forcën dhe vetë-shprehjen, ne nuk mund të mendonim për një çift më ikonik që përfaqëson më mirë vlerat e Tiffany. Ne jemi të nderuar që kemi Carters si pjesë e familjes Tiffany.” tha Alexandre Arnault, nënkryetare ekzekutiv dhe e komunikimit.

Fushata “Për dashurinë”, e xhiruar nga Mason Poole, do të nisë globalisht më 2 shtator. Tiffany & Co tha se do të dhurojë 2 milion dollarë për programet e bursave dhe praktikave për Kolegjet dhe Universitetet Historikisht të Zeza (HBCU). Këto janë institucione të arsimit të lartë në SHBA që u krijuan para Aktit për të Drejtat Civile të vitit 1964 që kishin për qëllim t’i shërbenin komunitetit afrikano-amerikan.

Diamanti Tiffany u zbulua fillimisht në Afrikën e Jugut në vitin 1877. Që atëherë është përdorur nga Mary Whitehouse, gruaja e diplomatit amerikan Edwin Sheldon Whitehouse, ikona e Hollivudit Audrey Hepburn dhe këngëtarja Lady Gaga.

Artikuj të ngjashëm