Çka e çoi në depresion Shakirën?

By

Shakira është hapur për trajtimin e çështjeve të shëndetit mendor pasi pësoi një dëmtim kërcënues për karrierën dy vjet më parë.

“Unë nuk isha pozitive. Por isha shumë pesimiste”, tha ajo për Guardian.

Në vitin 2017, Shakira pësoi një hemoragji të kordonit vokal. Si rezultat, asaj i është dashur të shtyjë një pjesë të turneut botëror “El Dorado”.

“Unë gjithmonë kam menduar se do të ketë gjëra në jetën time që do të largoheshin, si bukuria, rinia, të gjitha ato gjëra, por kurrë nuk kam menduar që zëri im do të më linte, sepse është kaq e natyrshme për natyrën time. Ishte identiteti im”.

Këngëtarja “Hips Don’t Lie” tha që paaftësia e saj për të kënduar ishte “e padurueshme”.

“Ka pasur raste që unë as nuk mund të dilja nga shtrati – isha aq e dëshpëruar”.

Ylli i popit, e cila është i martuar me futbollistin profesionist Gerard Piqué, tha që burri i saj e shihte “më të keqen” gjatë kësaj kohe të vështirë.

Shakira tha që vizitoi mjekët për të ndihmuar në rregullimin e kordave të saj të dëmtuara, por gjithashtu mbështetej në metoda alternative si meditimi, hipnozë dhe “ndërhyrje hyjnore” nga uji i shenjtë.

Kur zëri i saj u kthye, ajo tha se ndjeu si “një lloj përvoje fetare”.

Turneu “El Dorado” i Shakira rifilloi në verën e vitit 2018. Ajo është vendosur të performojë së bashku me Jennifer Lopez në Super Bowl 2020.

Artikuj të ngjashëm