Cima i drejtohet opinionit nga Klinika Infektive

By

Aktori i njohur Rasim Thaçi – Cima i është drejtuar opinionit publik përmes një statusi.

Pasi u kuptua se i duhet plasmë gjaku për trajtim nga COVID-19 falë apelit të vajzës së tij, Adelina Thaçit, ai ka deklaruar se gjendja e tij shëndetësore është stabile.

“Për momentin jam në Oksigjeno-Terapi , gjendjen e kam stabile , dhe dalëngadalë po e marr vetën falë doktorëve që nuk po ngurrojnë e nuk po kursehen as në atom të fundit , po ashtu duke ju falenderu nga zemra edhe ju të dashtun që keni shprehë gatishmërinë tuaj për dhurimin e gjakut , ku u detyruam të bëjmë thirrje publike pasi që Plazma të gjakut nuk kishte në Transfuzion dhe se ishte e nevojshme patjetër , si për mu po ashtu dhe për shumë pacient të tjerë që janë të shtrirë. Për hirë të korrektisë , u lajmërova për gjendjen time , dhe mos të bini pre e mashtrimeve nga disa njerëz dashakeq , që nuk i’a dojnë mirën as vetit” – shprehet mes tjerash humoristi i njohur.

Përshëndetje të gjithëve

Ju falenderoj nga zemra që vazhdimisht po thirrni e shkruani në adresat e familjes sime.
Për…

Posted by Rasim Thaçi – Cima on Friday, March 12, 2021

Shërim të shpejtë Cimës!/Prive.al

Artikuj të ngjashëm