Cili është momenti më i mirë i 2015-tës për Ritën?!

By

2015-ta për Rita Orën ka qenë viti më i angazhuar në karrierë e me paraqitje publike. Shumë ngjarje mbushën kalendarin e këngëtares me origjinë shqiptare.

Që nga pjesëmarrja në The Voice e po ashtu si triumfuese në X Factor UK. Këngë të suksesshme e duete të rëndësishme.

Por një është ajo që ajo do e mbaj mend për tërë jetën.  Në një postim në Instagram këngëtarja e ‘Coming Home’ ka shkruar: ‘Koha kur kam ushtruar për Oscars 2015. Nuk do i’u gënjej, përfundimisht është një nga momentet më të bukura dhe nuk do ta harroj asnjëherë’.

Rita Ora u ngjit në skenën e Akademisë së Filmit për të kënduar këngën ‘Grateful’.

Performanca e Rita Ora në The OSCARS 2015
Performanca e Rita Ora në The OSCARS 2015

Artikuj të ngjashëm