Cili artist tjetër shqiptar mori pjesë në Grammy Awards?! (FOTO)

By

Nata e 12 shkurtit shënoi një datë mjaft të rëndësishme për artin dhe kultrën botërore.

Ishte nata ndarjes së çmimeve Grammy e ku si fituese e këtij eventi u shpall këngëtarja britanike Adele.

Përpos risive të shumta në organizim një detaj mjaft i veçantë këtë herë ishte pjesmarrja e artistëve të shumtë shqiptarë.

Ndër më befasueset ishte prezenca e Elvana Gjatës e cila na habiti të gjithëve me këtë pjesmarrje teksa pos saj ishin dhe disa artistë tjerë, e ndër ta edhe Dua Lipa, Rita Ora e i fundit por jo më pak i rëndësishmi, Albert Stanaj.

Përpos rëndësisë së eventit këngëtari në atë datë kishte edhe një datë tjetër të rëndësishme, ditëlindjen, evente të cilat rastisën në të njejtën një ditë duke i bërë kështu datën e 12 shkurtit njërën prej datave më të paharrueshme për të. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm