Arrestohet aktori i famshëm i “Home Alone”

By

Aktori amerikan Devin Ratray ndoshta do të jetë ai që do të jetë vetëm në shtëpi për Krishtlindje këtë herë — sepse ai u arrestua për rrahjen e të dashurës së tij.

Ylli i “Home Alone” Devin Ratray u arrestua për akuza për dhunë në familje të mërkurën – kjo pasi u lëshua një urdhër për arrestimin e tij që rrjedh nga një grindje e dyshuar me ish-in e tij tani 2 javë më parë.

Pas arrestimit Ratray u lirua me një garanci prej 25 mijë dollarësh.

Viktima e supozuar paraqiti një raport në polici më 10 dhjetor, duke pretenduar se Buzz e kishte shtyrë atë, e kishte goditur me grusht në fytyrë dhe ia kishte shtypur duart në fyt dhe gojën e saj.

Policët thanë se viktima e supozuar dukej se kishte lëndime të shumta duke përfshirë mavijosje dhe shenja në fytyrën e saj.

Artikuj të ngjashëm