Cilat këngëtare të njohura shqiptare kënduan dikur përballë ish presidentit Bill Clinton?! (FOTO)

By

Karriera e gjatë e disa prej figurave tona publike ka bërë që gjatë viteve të hasin në lloj lloj takimi e të këndojnë në lloj lloj eventi.

Të njejtën rrugë e kanë përjetuar edhe dy prej këngëtareve tona më të njohura të cilat në mes shumë ngjarjeve u ka rastisur të këndojnë edhe përballë atë botë presidentit amerikan, Bill Clinton.

Bëhet fjalë për Aurela Gaçen dhe Eli Faran të cilat gjatë viteve 2000-ta patën fatin e mirë të këndojnë himnin amerikan përballë një figure siç është presidenti Clinton.

Aurela tregoi edhe për emocionet që pati gjatë asaj performance teksa këtë rast e llogaritë si njërin prej sukseseve më të mëdha në karrierën e saj. /Prive.al/

 

Mbaj mend si me dridhej mikrofoni ne duar teksa kendoja Himnin Kombetar Amerikan perballe kesaj figure .
Ne biseda te ndryshme me qytetare Amerikane, kur me pyesnin se cfare profesioni kisha( dikur ne nuk ishim as ne google search, as ne you tube, keshtu qe duhej te sqaroje me fjale karrieren tende ) , mbaj mend reagimin e tyre. U tregoja se kisha kete e ate diplome, se kisha kete e ate arritje, dhe ata benin nje “oh ok that’s great” pastaj nese u thosha se gjate karrieres time, kisha kenduar vetem 2 minuta perballe Bill Klinton , reagimi i tyre ishte nje WOW e madhe . Aty dukej sikur merrja diplomen me note 10 ne sy te tyre ?. Faleminderit @fadilberisha qe besove tek une .
Kenduam dicka te rralle nga muzika jone bashke me @elifaramari nga ato qe te bejne te te ndalet fryma?
@blertagace ?? NEW YORK #2004 (ne mos gaboj?)

Artikuj të ngjashëm