Çifti Obama festojnë 28 vite martesë!

By

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe ish-zoja e parë Michelle Obama sot festojnë 28 vjetorin e martesës.

Barack dhe Michelle njihen si çift shumë i dashur që çdoherë e kanë mbështetur njëri-tjetrin, edhe në këtë përvjetorë nuk munguan dedikimet e ndjera, njofton Klan Kosova

“28 vjet me këtë. Unë e dua Barack Obama për buzëqeshjen, karakterin dhe dhembshurinë e tij. Pra, shumë mirënjohëse që e kam atë si një partner përmes gjithçkaje që jeta na hedh. Dhe këtë vit, ne kemi një kërkesë për ju – zgjidh një person në jetën tënde që mund të mos votojë dhe sigurohu që ta votojnë. Na trego në komente! Ky është një mesazh përvjetori i llojit më të mirë. Të dua, Barak”, shkroi Michelle në rrjetin social Instagram.

“Edhe me gjithçka që po ndodhte, doja të merrja një moment për t’i thënë përvjetorit të lumtur dashurisë së jetës sime. Çdo ditë me @MichelleObama më bën një burrë më të mirë, një baba më të mirë dhe një njeri më të mirë. Këtë vit, ndërsa ne i vlerësojmë të gjitha dëshirat tuaja, ajo që ne me të vërtetë do të donim është që secili prej jush t’i drejtohet një personi në jetën tuaj i cili mund të mos votojë. Ndihmojini të regjistrohen. Ndihmojini të bëjnë një plan për të hedhur votën e tyre. Dërgojini në iwillvote.com për të filluar. Gëzuar përvjetorin, Miche. Të dua.” tha ish-presidenti Obama në postimin e tij.

Kujtojmë se Barack dhe Michelle u kurorëzua më 3 tetor 1992 dhe janë prindër të dy vajzave.

Artikuj të ngjashëm