Çiftet e estradës që nuk janë më bashk (FOTO)

By

Lajmi për lidhjet e tyre i gëzoi shumë fansat e tyre, paraqitjet e tyre të përbashkëta ishin tepër të shpeshta, imazhe të përbashkëta, këngë, pjesmëarrje në festivale shkurt, e gjith jeta e tyre ishte e përbashkët.

Kështu ishin mësuar ti shihnin fansat e tyre përkundër faktit që herë pas here ngihej pluhur për acarim raportesh apo edhe ndarje të tyre.

E gjatë është lista e artistëve  të estrades tonë që kishin krijuar lidhjet e tyre, kishin relizuar këngë dhe videoklipe dhe pastaj i kishin japur fund gjithë këtyre avanturave përfshirë edhe lidhjen.

Megjithatë lista jonë ka 6 protagonistë, emri i të cilëve është aq i përfolur nga shtypi rozë, mbase për famën, të arriturat dhe lajmet që vetë ata krijojnë nga cdo levizje e tyre.

1.Soni Malaj dhe Flori Mumajesi– “3470” është kënga e tyre duet pjesëmarrëse në festivalin e këngës “Kënga Magjike” ajo e cila i dha kurorën lidhjes së tyre të dashurisë e cila ishte e bukur aq sa zgjati. Tani Soni ka një vajzë me ish bashkëshortin e saj balerinin Mirko derisa për Florin flitet vazhdimisht për një lidhje të mundshme me Elvana Gjatën.

Soni-dhe-Flori
2.Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula– hmmm bashkim-ndarje-ribashkim-ndarje ky ishte relacioni i lidhjes së ciftit më të dashur dhe më të përfolur të estrades sonë për aq sa cdo lëvizje e tyre përbënte lajm për mediat rozë. Bashkëpunimet e tyre ishin aq të suksesshme aq sa ishte e bukur edhe lidhja e tyre për aq sa zgjati.

Ata i patën dhënë fund lidhjes së tyre dy vjeçare, pas ndarjes Ledri Vula u tërhoq nga muzika duke u kthyer me këngën “100 probleme” dhe të dashurën e re,

Ndërsa Dafina vazhdoi karrierën e saj muzikore por u tërhoq nga mediat duke preferuar të mos fliste rreth historisë së saj të dashurisë deri tash kur plaget duket të jenë shëruar mjaftueshëm për Dafinën për të bërë të dashur të ri.

dafina-nuk-euml-sht-euml-n-euml-lidhje-ledrin_hd

3.Tuna dhe Cozman– Nga Tuna ishim mësuar të kishim lajme dhe prurje nga më të ndryshmet, por një të dashur si Cozman nuk është se e kishim pritur edhe aq. Megjithatë cifti u bashkuan, sollën hitin e tyre më të madh “Feniks”, koncerte, bashkëpunime, lajm pas lajmi deri tash kur duket aventures ti ket ardhur fundi ani pse akoma nuk kemi marr prononcimin nga asnjëri.
Megjithatë,Tuna dhe Cozman nuk janë më bashk, as në fotografi as në koncerte e as në ndonjë paraqitje tjeter siq ishim mësuar ti shohim.

tuna-cozman

Çiftet ani pse nuk janë më partner në jetë dhe karrierë, ata vazhdojnë të punojnë dhe sjellin gjëra të bukura për fansat e tyre./PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm