Chrissy Teigen aborton, publikon fotot me të birin në krahë dhe lot në sy

By

Chrissy Teigen ka zbuluar lajmin tronditës se ajo ka pësuar humbje të shtatzënisë.

Autorja 34-vjeçare e librit të gatimit shkroi në Instagram për të njoftuar se ajo dhe John kishin humbur fëmijën e tyre të palindur, një djalë që po planifikonin t’i vinin emrin Jack.

“Jemi të shokuar, të tronditur dhe në llojin e dhimbjes që nuk e kemi ndjerë më parë”, shkroi Chrissy.

“Nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjes dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, pavarësisht qëseve e qeseve të transfuzioneve të gjakut. Thjesht nuk ishte e mjaftueshme”.

“Për jak-un tonë – më vjen keq që momentet e para të jetës suaj u takuan me kaq shumë komplikime, saqë nuk mund të të jepnim shtëpinë që të duhej për të mbijetuar. Gjithmonë do të të duam”, shtoi ajo.

Gjatë javëve të fundit të shtatzënisë së saj, Chrissy ka treguar në vazhdimësi për problemet shëndetësore nëpër të cilat po kalonte, dhe së fundmi ishte shtruar në spital për shkak të gjakderdhjes së tepruar.

Chrossy dhe John njoftuan gjatë muajit gusht se ishin në pritje të fëmijës së tyre të tretë. Ata janë prindër të vajzës katërvjeçare Luna dhe djalit dyvjeçar Miles.

View this post on Instagram

We are shocked and in the kind of deep pain you only hear about, the kind of pain we’ve never felt before. We were never able to stop the bleeding and give our baby the fluids he needed, despite bags and bags of blood transfusions. It just wasn’t enough. . . We never decide on our babies’ names until the last possible moment after they’re born, just before we leave the hospital.  But we, for some reason, had started to call this little guy in my belly Jack.  So he will always be Jack to us.  Jack worked so hard to be a part of our little family, and he will be, forever. . . To our Jack – I’m so sorry that the first few moments of your life were met with so many complications, that we couldn’t give you the home you needed to survive.  We will always love you. . . Thank you to everyone who has been sending us positive energy, thoughts and prayers.  We feel all of your love and truly appreciate you. . . We are so grateful for the life we have, for our wonderful babies Luna and Miles, for all the amazing things we’ve been able to experience.  But everyday can’t be full of sunshine.  On this darkest of days, we will grieve, we will cry our eyes out. But we will hug and love each other harder and get through it.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Artikuj të ngjashëm