Childish Gambion bën historinë në Grammy – për ju që s’e dini ja çfarë ka bërë reperi

By

Reperi i famshëm amerikan Childish Gambino ka bërë histori në mbrëmjen e ndarjes së cmimeve Grammy duke u bërë artisti i parë ndonjëherë, që fiton çmimin për produksionin më të mirë të vitit dhe këngën më të mirë të vitit.

Ai këtë çmim e fitoi me këngën “This is America”.

Childish Gambino in the This Is America video

Përndryshe, Gambino nuk ka shkuar personalisht për ta marrë çmimin në Grammy dhe arsyet thuhet të jenë për shkak se ai është i pakënaqur me reprezentimin e njerëzve me ngjyrë në këtë akademi muzikore.

Ndërsa kjo arsye nuk është zyrtare, bashkë autori i këngës This is America, Ludwig Goransson, që e ka marrë në emër të Gambinos çmimin, ka thënë se nuk e di arsyen se pse reperi nuk ka ardhur, megjithatë mendon se Grammy duhet t’i vlerësojë më shumë rep artistët. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm