Çfarë po ndodh mes Scott Disick dhe modeles së njohur?

By

A po takohet Scott Disick me Hana Cross?

Kjo është pyetja në mendjen e të gjithëve pasi Disick, 38 vjeç, u pa së fundmi me modelen 24-vjeçare gjatë një nate në Nobu në Malibu. Të hënën, më 8 nëntor, dyshja u panë duke u larguar nga pika e nxehtë e të famshëmve me një grup njerëzish, duke nxitur spekulime se Scott ka vazhduar më tej, dy muaj pas ndarjes së tij me Amelia Hamlin.

Por, përpara se thashethemet për lidhje të fillojnë të bëhen më të forta , një burim i afërt me yllin e Flip It Like Disick thotë ekskluzivisht për E! News se ndërsa Scott “po kthehet në skenën e takimeve dhe po kënaqet”, ai nuk është domosdoshmërisht duke kërkuar diçka serioze. Siç shpjegon burimi, “Ai po argëtohet me Hanën, por kjo është e gjitha për momentin”.

Sipas burimit, Scott është duke marrë gjërat ngadalë.

“Takimi me vajza të reja dhe dalja është një shpërqendrim i mirë dhe po e ndihmon atë të vazhdojë”, thotë burimi i brendshëm. “Ai po përpiqet të argëtohet dhe ta mbajë atë të lehtë”.

Në shtator, Scott dhe Amelia shkuan në rrugë të ndara. Lajmi erdhi pasi stilisti i modës Talentless dyshohet se i kishte dërguar mesazh ish të dashurit të Kourtney, Younes Bendjima, për të bërë komente mosmiratuese për marrëdhënien e themelueses të Poosh me Travis. Kur mesazhet e dyshimta të paverifikuara u përhapën në internet, Amelia me sa duket iu përgjigj dramës duke veshur një bluzë ku shkruhej: “Nuk ke të dashur?”

Burime të shumta konfirmuan më vonë për E! News se çifti ishte ndarë.

Duke parë prapa, thotë burimi ynë i brendshëm, Scott është “ende i mërzitur për mënyrën se si përfunduan gjërat me Amelia”.

Burimi shton, “Ai ka pasur një kohë të vështirë muajt e fundit”.

Sa i përket mënyrës sesi ai po i trajton lajmet për fejesën e Kourtney dhe Travis, një burim i veçantë i tha së fundmi E! News se megjithëse Scott “ndihet i sikletshëm” duke qenë rreth çiftit, ai “e di se nuk mund t’i shpëtojë Travis dhe Kourtney dhe do të duhet të përballet me t’i parë dhe të jetë rreth tyre”.

Artikuj të ngjashëm