Çfarë po ndodh me Drake, muzika e tij ndalohet në radio?

By

Muzika e Drake po ndalohet.

Muzika e reperit 32 vjecar të hitit “Hotline Bling” po ndalohet në radion e Bay Area për sa kohë do të zgjasë finalja e NBA 2019.

Arsyeja është se Drake është fans i Toronto Raptors të cilët janë kundërshtarë të Golden State Warriors në finale.

“Ne nuk mund të duronim Drake i cili nuk simpatizonte Golden State Warriors. Është kënaqësia ime të bojktojmë muzikën e tij, si mbështetje për skuadrën të cilën e duan gjithë regjioni i Bay Area dhe gjithë bota. Dhe ne planifikojmë të fitojmë tri herë,” tha drejtori i radios Elroy Smith.

Burimi: Justjared.com

 

Artikuj të ngjashëm