Çfarë ndodhi mbrëmë me Facebook dhe Instagram?

By

Facebook përjetoi një nga ndërprerjet më të këqija në historinë e tij të hënën, duke i lënë përdoruesit në të gjithë botën të paaftë për të hyrë në platformat e tij, përfshirë Instagram dhe WhatsApp, për disa orë.

Deri vonë të hënën, shërbimet po ktheheshin ngadalë në internet, me kompaninë duke kërkuar falje për ndërprerjen e zgjatur.

“Për komunitetin e madh të njerëzve dhe bizneseve në të gjithë botën që varen nga ne: na vjen keq. Ne kemi punuar shumë për të rikthyer qasjen në aplikacionet dhe shërbimet tona dhe jemi të lumtur të raportojmë se ata po kthehen në internet tani, “shkroi Facebook në Twitter.

Në një postim të mëvonshëm në blog, u tha se ndryshimet e gabuara të konfigurimit në ruterët e tij ishin shkaku kryesor i ndërprerjes gati gjashtë-orëshe.

Facebook tha se nuk kishte “asnjë provë” që të dhënat e përdoruesve ishin komprometuar. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm