Çfarë do të ndodhë nëse Dukesha Kate Middleton bëhet mbretëreshë?

By

Mbretëresha Elizabeth II nuk duket se do të shkojë askund në çdo kohë së shpejti. Dhe përveç kësaj, i pari në radhë është djali i saj, Princi Charles. Sidoqoftë, çfarë do të ndodhte nëse Princi Uilliam merr mundësinë për t’u bërë mbret dhe Kate një mbretëreshë? Për të kënaqur kureshtjen tuaj, ne do t’ju tregojmë disa gjëra të çmendura që mund të ndodhin nëse Dukesha e Kembrixhit bëhet mbretëreshë.

Bota detare

Nëse Middleton është një adhuruese e kafshëve ujore, atëherë kemi një lajm të shkëlqyeshëm për të. Sipas Independent, Mbreti Edward II miratoi një statujë në vitin 1324 që tregon se të gjitha balenat, delfinët dhe stivjonët në ujërat britanike i përkasin monarkut.

Ëilliam do të zotëronte pjesën dërrmuese të krijesave, por Kate, si gruaja e tij, do të kishte të drejtën e pronës.

Efekti Middleton

Anëtarët e familjes mbretërore kanë tendencë të shkaktojnë një ndikim të rëndësishëm në ekonominë britanike, dhe Middleton është një nga drejtueset e revolucionit të modës. Zgjedhjet e saj të veshjes rezultojnë në 1.3 miliard dollarë për vendin në vit, kështu që ky numër pritet të rritet kur ajo është një mbretëreshë. Do të duhet të presim për të parë nëse ajo i qëndron stilit të saj aktual.

Shkollimi universitar

Nëse Kate ndodh të jetë një mbretëreshë një ditë, ajo do të krijojë një precedent për gjeneratat e ardhshme duke qenë e para me një diplomë universitare, duke e bërë atë monarkun më të arsimuar britanik. Ajo u diplomua në Universitetin e Shën Andrews në 2005 me një studim kryesor në Historinë e Artit.

Vendbanimi mbretëror

Middleton dhe djali i madh i Princeshës Diana jetojnë aktualisht në Pallatin Kensington, por qeverisja e një kombi do të përfshijë një ndryshim në shtëpinë e familjes. Ata do të duhet të mësohen të jetojnë në Pallatin Buckingham, një ndërtesë me rreth 800 dhoma, dhe të kenë më pak privatësi pasi që 400 mijë vizitorë hynë në pallat në vit.

Intervistimi

KatE Middleton është mësuar të japë intervista për shtypin, por nëse ajo sundon në Mbretërinë e Bashkuar, kjo mund të jetë një gjë nga e kaluara. Elizabeth II nuk ka dhënë kurrë një intervistë, dhe ka të ngjarë që Kate të ndjekë traditën. Ajo do të jetë në gjendje të mbajë fjalime dhe të lëshojë deklarata.

 

Artikuj të ngjashëm