Çfarë detyrohet të bëjë Emine Çunmulaj kur e merr malli për këtë vend?!

By

Modelja e njohur shqiptare e cila jeton dhe vepron në SHBA, pavarësisht distancës së madhe mes saj dhe Europës, ajo kurrë nuk ka harruar kulturoën si shqiptare ashtu edhe europiane.

Pos tyre ajo ndjen nostalgji edhe për disa nga qytetet më të bukura të Europës.

Ndër to edhe për qytetin e dashurisë, Parisin, për të cilin sa herë që e merr malli gjen ku të ngushëllohet.

Emina, shkon e viziton një lokal ‘franez’ në të cilin ka qindra piktura të varura në murë e të cilat e pasqyrojnë pikërisht qytetin në fjalë. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm