Ceremonia Oscar: Këta janë emrat e famshëm që pritet ta bëjnë fantastike mbrëmjen në skenë

By

Edicioni i sivjetmë i Akademisë së filmit Oscar, mund të mos ketë ende një nikoqir megjithatë, skena magjike e ceremonisë s’do të mbetet pa talentet e Listës A nga bota e kinematografisë.

Image result for oscars venue

Akademia sapo ka prezantuar disa nga emrat e njohur që do të marrin pjesë në ceremoni dhe duket sikur e tërë mbrëmja do të jetë fantastike.

Përderisa Oscar do të mbahet në të dielën e 24 Shkurtit, këta janë emrat e famshëm që ngjiten në skenën e teatrit “Dolby Theatre” në Los Angeles të Kalifornisë.

Daniel Craig
Chris Evans
Tina Fey
Whoopi Goldberg
Brie Larson
Jennifer Lopez
Amy Poehler
Maya Rudolph
Amandla Stenberg
Charlize Theron
Tessa Thompson
Constance Wu

Artikuj të ngjashëm