Çënari po shqiptarizohet: Ja çfarë mesazhi la në gjuhën tonë

By

Aktori i njohur turk Tolgahan Sayisman duket se tashmë kur edhe zyrtarisht është i martuar me një shqiptar,e nuk po e ka problem të familjarizohet me secilin detaj të kulturës sonë.

Këtë më së miri e ka vulosur postimi i tij i fundit në rrjete sociale ku ka ndarë një insert nga dasma.

Në atë pjesë, ai bashkë me Almedën kërcejnë nën tingujt e muzikës shqipe por kjo nuk është e tëra.

Në një përshkrim sipas të gjitha gjasave të shkruar nga bukuroshja, ai ka falemnderuar audiencën shqiptare duke i lënë një mesazh që do shihen së shpejti.

Jarnana jarnane, jarnana moj te keqen e? faleminderit Shqiperia?? per interesin qe keni ndaj meje dhe telenoveles… shihemi se shpejti? ???? – ka qenë mbishkrimi në videon e ndarë që normalisht se ka tërhequr vëmendjen e publikut. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm