Capital T niset për Shqipëri

By

Shumë artistë kanë ndërmarrë aksione ndihmese për të prekurit e fatkeqësisë natyrore në Shqipëri.

Ndër edhe Capital T i cili ka marrë rrugën për Shqipëri për t’u nisur tek zonat e prekura.

Së bashku me qytetarët vullnetmirë ngarkuan pakot e ndihmave të mbledhura nga qytetarët kosovar.

“Rrugës për Shqipëri” – shkruan ai në postimin e tij në Instagram.

View this post on Instagram

RRUGES PER SHQIPERI 💪🏻😔💔

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Përndryshe ekipet e shpëtimit po vazhdojnë aksionet për kërkim të personave të mbetur nën rrënoja.

Rreth orës 16:00, Shqipëria u godit edhe nga një tjetër tërmet – tërmeti ishte i fuqisë 5.6 ballë. Lëkundjet janë ndjerë pikërisht në momentin kur forcat e kërkim-shpëtimit ishin në operacion për gjetjen e trupave në Durrës dhe epiqendra ishte tek Kepi i Rodonit. /Prive

Artikuj të ngjashëm