Camila Barraza tregon edhe njëherë dashurinë e madhe që ka për Shqipërinë!

By

Miss Universe Kosova 2016, Camila Barraza u bë vajza e parë me përkatësi kombëtare tjetër që fiton një kompeticion bukurie në trojet shqiptare.

E mu për këtë arsye disa ditë pas shpalljes së saj si më e bukura vazhdoi debati nëse ishte e drejt kjo zgjedhje duke aluduar në atë se pse një e ‘huaj’ të fitojë në vendin tonë.

Por çudia nuk zgjati shumë dhe gjithçka u rikthye në normalitet e tashmë është në dorën e Camilas të tregojë se me të vërtetë i’a ka vlejtur kjo zgjedhje.

Ajo disa herë nëpër rrjete sociale ka shfaqur veten me elemente që përkojnë me shqiptarët e njejt ndodhi edhe mbrëmjen e kaluar ku pas eventit të Miss Globe ajo u pa e shtrirë në shtrat teksa kishte veshur një maicë me simbolin tonë kombëtar e duke na uruar natën e mirë pikërisht në gjuhën shqipe.

Kujtojmë se Camila do të përfaqësojë Kosovën në spektaklin e madh të Miss Universe i cili do të mbahet në Filipine në janar të vitit tjetër. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm