Calvin Harris i jep fund lidhjes shumëvjeçare me Aarika Wolf?

By

Calvin Harris është ndarë nga e dashura e tij modele Aarika Wolf pas katër vitesh së bashku.

Çifti jetonte në Kaliforni, por marrëdhënia e tyre u tensionua pasi Calvin vendosi të kalonte më shumë kohë larg SHBA-së.

Ata vendosën reciprokisht të ndaheshin pas një diskutimi për të ardhmen e tyre së bashku, gjatë të cilit u bë e qartë se distanca do të ishte një problem.

Një burim tha: “Ndarja e tyre është miqësore, por marrëdhënia e tyre ishte e tensionuar për shumë kohë”.

“Calvin donte të kalonte më shumë kohë larg SHBA-së, përfshirë në fermën e tij në Ibiza, por Aarika është e vendosur në Shtetet e Bashkuara.

“Ai ka një vit të ngarkuar me shumë shfaqje të rezervuara që do të thotë se ai do të jetë larg saj edhe më shumë”.

“Ata diskutuan të ardhmen e tyre si çift dhe vendosën se tani është një kohë e mirë për ta quajtur atë ditë. Është me të vërtetë e trishtueshme, por të dy e dinë se është për më të mirën”.

Pavarësisht se dyshja vetëm së fundmi vendosën të ndaheshin, ata nuk janë fotografuar së bashku prej disa muajsh.

Ata filluan të takoheshin në vitin 2018 dhe treguan përkushtimin e tyre ndaj njëri-tjetrit duke marrë së bashku një retriever të artë të quajtur Boris dhe një mace të quajtur Gregg.

Në muajt e fundit Calvin ka qenë i fokusuar në regjistrimin e një albumi të ri. Albumi i tij i fundit i plotë, Funk Wav Bounces Vol. 1, doli në 2017 dhe që atëherë ai ka lëshuar tre EP. Pra ai pritet të publikojë një album të ri me emrin e tij në fund të këtij viti.

Në janar, The Sun zbuloi se DJ ishte duke punuar në një fermë të cilën e kishte blerë në Ibiza, pasi kishte shitur dy pallatet e tij në Los Angeles.

Verën e kaluar Calvin shënoi hitin e tij të 27-të në Top Ten kur u bashkua me Tom Grennan për këngën “By Your Side”.

Duke folur në atë kohë ai tha: “Nuk mund të mendoja për dikë tjetër që mund t’i përshtatej, të jem i sinqertë me ju”.

“Fillova ta ndiqja në Instagram, dhe u mahnita nga pozitiviteti në postimet e tij. Kështu që kur kuptova se si do të tingëllonte kënga, ai dukej si një zgjedhje kaq e qartë,” përfundoi Calvin.

Artikuj të ngjashëm