Burberry ka një drejtor të ri kreativ!

By

Riccardo Tisci po largohet nga Burberry pas pesë vitesh si drejtor kreativ, njoftoi sot kompania britanike. Shfaqja e tij e fundit për markën u zhvillua të hënën, pasi ishte riplanifikuar nga Java e Modës në Londër për shkak të funeralit të Mbretëreshës.

Daniel Lee, ish-drejtori krijues i Bottega Veneta, do të marrë vendin e Tisci në shtëpinë e trashëgimisë britanike duke u bashkuar më 3 tetor.

“Jam i kënaqur që Danieli po i bashkohet Burberry si Shefi ynë i ri Kreativ. Daniel është një talent i jashtëzakonshëm me një kuptim unik të konsumatorit luksoz të sotëm dhe një rekord të fortë suksesi tregtar, dhe emërimi i tij përforcon ambiciet që kemi për Burberry, “tha Akeroyd në një njoftim. “Jam i emocionuar për të punuar ngushtë me të dhe kam besim se ai do të ketë ndikimin që ne synojmë në këtë fazë tjetër, të mbështetur nga ekipet tona të talentuara dhe me përvojë.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm