Bukuroshja që u zgjodh Miss Golden Girl është e dashura e gazetarit shqiptar

By

Anabel Payano është kurorëzuar si Miss Globe 2022. Përfaqësuesja e Republikës Domenikane është shpallur më e bukura në globit, në një ceremoni që u zhvillua në Shqipëri të shtunën, më 15 tetor.

Eventi u mbajt në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Shqiptarja Drita Ziriu shpall shoqëruesja e dytë e misit, e ndërsa Anamaria Babau nga Emiratet e Bashkuara Arabe u shpall shoqëruesja e parë.

Poashtu, e dashura e gazetarit Klinton Zeqiraj, Ekaterina Dubenik, përfaqësoi Bjellorusisë në “Miss Globe 2022’, ku arriti të kurorëzohej si “Miss Golden Girl”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Klinton Zeqiraj (@klintonzeqiraj)

Artikuj të ngjashëm